O nás | Kontakt  
 menu
  Úvodní strana
  Závody
  Tréninky
  Užitečné články
  Svět
  Fotkyvidea
  Nástěnka (pokec)
  Odkazy

 naši sponzořiTřinecké železárny

 info
  Kontakt
  Admin
  Archiv


 hledej (články)
Helikoptéra odnesla kanadský olympijský sen. Částečně i Čechům Lyžování ve světě icon
Lyžování ve světě
Když v nejprudší části sjezdovky v Lake Louise zmizel z dohledu televizních kamer, všichni se ptali: Co to?

Když se zvedla helikoptéra záchranářů, bylo jasněji.

"Přitom ten pád vypadal nevinně, musel špatně dopadnout do ochranných sítí," myslel si Manuel Osborne-Paradis, Kucerův reprezentační kolega a hlavně vítěz nedělního super-G. Toho závodu, kde skončil olympijský sen závodníka s českými kořeny.

Doktoři potvrdili zlomeninu levé holenní kosti. Šéfové kanadského týmu alpských lyžařů zase to, že pětadvacetiletý závodník Vancouver určitě nestihne. Do her zbývá 74 dnů.

"Situace nejdřív nevypadala tak dramaticky," řekl Max Gartner, šéf kanadského olympijského projektu Own the Podium - Vyjeď si pódium. "Jezdil tak dobře," povzdechl si týmový parťák taky s českými kořeny Jan Hudec.

Aktuální mistr světa ve sjezdu měl nepochybně roli jednoho z největších kanadských adeptů na úspěch na domácím sněhu ve Vancouveru. Teď ho čeká operace a po ní rehabilitace.

Přitom formu měl. Jeho šesté místo v sobotním sjezdu bylo nejlepší kanadským výsledkem. "Máme z toho smíšené pocity," povídal další člen kanadského týmu Erik Guay. "Jezdil fakt dobře."

V sobotním sjezdu v Lake Louise se vážně zranil také Američan T.J. Lanning. Po pádu má zlomené krční obratle a vykloubené koleno.
Autor: Šárka @ 05.12.2009 15:33

Lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec doporučuje tento obchod v Třinci: