O nás | Kontakt  
 menu
  Úvodní strana
  Závody
  Tréninky
  Užitečné články
  Svět
  Fotkyvidea
  Nástěnka (pokec)
  Odkazy

 naši sponzořiTřinecké železárny

 info
  Kontakt
  Admin
  Archiv


 hledej (články)
Sjezdařka zabránila katastrofě: šlo o život! Lyžování ve světě icon
Lyžování ve světě
vaatřicetiletá lyžařka, která se chce po sezoně loučit s kariérou, stačila katastrofě v devadesátikilometrové rychlosti zabránit. "Zařvala jsem, on to slyšel a couvnul. Já jsem zahranila a ze všech sil se snažila vyhnout, ale těsnější už to být nemohlo. Hrůza," líčila otřesená Dorfmeisterová. Kolena se jí však rozklepala až v cíli, kam dojela s pátým nejlepším časem.
K incidentu došlo kvůli nedorozumění lidí kolem trati. Hlášení znělo: startovní číslo 30, pak tři minuty pauza. Komisař ale slyšel jen druhou část. Ve Svatém Mořici to byl už druhý případ. O den dřív byla na pistě Norka Müllerová s číslem 71 a do cesty jí vstoupili dva italští trenéři. I ona se stačila vyhnout.
Při mistrovství světa 1996 v Sierra Nevadě havarovala po podobné srážce Ruska Taťána Lebeděvová. Z těžkých zranění se zotavila, ale už nikdy se na závodní sjezdovku nevrátila. K fatální tragédii došlo při podobné kolizi v roce 2001. Po srážce s německým trenérem zahynula v Pitztalu francouzská mistryně světa v superG Regine Cavagnoudová.
Autor: Huťaska @ 24.01.2006 16:32

Lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec doporučuje tento obchod v Třinci: