O nás | Kontakt  
 menu
  Úvodní strana
  Závody
  Tréninky
  Užitečné články
  Svět
  Fotkyvidea
  Nástěnka (pokec)
  Odkazy

 naši sponzořiTřinecké železárny

 info
  Kontakt
  Admin
  Archiv


 hledej (články)
Dodatečně...Chceme popřát bývalému "skijaři" Aktuálně icon
Aktuálně
Na kolonádě se také objevili známí vysokohorští horolezci Soňa Boštíková Josef Šimůnek či Josef Milfait.

Trasa hlavní kategorie mířila z centra Janských Lázní po hlavní silnici k dolní stanici lanovky na Černou horu, kde teprve závodníci nasazovali lyže a stoupali na její vrchol. Odtud sjížděli do Pece pod Sněžkou, kde vystoupali na Bramberk. Tam bylo potřeba použít mačky z předepsané výbavy. Z vrcholu se sjezdem dostali do centra Pece a osvětlenou sjezdovkou Javor zdolávali třetí stoupání.

Následoval technicky těžký a podle mnoha účastníků nejobtížnější sjezd v neupraveném terénu do Javořího dolu, odkud trať pokračovala dlouhým táhlým stoupáním zpět na Černou horu. Pak je čekal už jen sjezd zpátky do centra Janských Lázní, kam opět dobíhali závodníci na botách.

Trať pro hlavní kategorie měřila celkem dvacet kilometrů a během čtyř výstupů účastníci překonali celkové převýšení 1800 metrů. Trasa B byla zkrácena o úseky v Peci pod Sněžkou a závodníky na ní čekalo 14 kilometrů s převýšením 800 metrů.

Start byl naplánován na 17 hodin, kdy už byla v celých Krkonoších tma. Všichni závodníci museli použít bezpečnostní helmu, na kterou přidělali světlo pro snadnější orientaci v terénu. Bylo však jasné počasí a cestu neztěžovala mlha, jak tomu bylo posledních čtrnáct dnů před závodem. Nikdo na trati nezabloudil ani se neztratil, takže všichni postupně dorazili do cíle. Na hladký průběh závodu dohlížela asi stovka pořadatelů včetně kontrol po celé trase.

S nástrahami domácí trati si nejlépe poradil Miroslav Duch z pořádajícího AKLVK AlpinePRO. Závodem prolétl v čase pod dvě a půl hodiny. Na stupních vítězů ho doplnil na druhém místě Roman Glajcar ze Skialpu Beskydy a nadvládu domácích barev potvrdil třetím místem Pavel Vondra. Mezi ženami potvrdila roli favoritky Lucie Oršulová ze SAC Špindlerův Mlýn, druhá dorazila Alice Korbová a třetí Pavlína Chaloupská.

Na příští rok organizátoři usilují opět po roce o zařazení do Středoevropského poháru ve skialpinismu, a tak pravděpodobně první lednovou sobotu v podvečer přivítají Janské Lázně nejlepší závodníky z Čech, Slovenska, Polska, Německa a Rakouska.

Výsledky:
Muži A: 1. Miroslav Duch (AKLVK AlpinePRO) Janské Lázně 2:26:52, 2. Roman Glajcar (SK Skialp Beskydy) 2:30:33, 3. Pavel Vondra (AKLVK AlpinePRO Janské Lázně) 2:31:33.
Ženy A: 1. Lucie Oršulová (SAC Špindlerův Mlýn) 2:59:46, 2. Alice Korbová (Přírodní vědy Praha) 3:05:10, 3. Pavlína Chaloupská (Univerzita Hradec Králové) 4:13:51.
Veteráni: 1. Milan Švec (SAC Špindlerův Mlýn) 2:53:30, 2. Ivan Svoboda (Kondor club Praha) 3:10:19, 3. Pavol Bičian (Slovensko) 3:13:45.
Junioři trasa B: 1. Dominik Brožek (HSK Benecko) 2:23:08.
Juniorky trasa B: 1. Dita Formánková (Sport Formánek) 2:30:27.
Kadeti trasa B. 1. Roman Jadamus (SK Skialp Beskydy) 1:53:44.
Muži Open: 1. Josef Milfait (K+K team) 2:06:55.
Ženy Open : 1. Klára Formánková (K+K team) 2:33:32.

zdroj: Idnes
Autor: Huťaska @ 21.01.2005 13:47
Warning: Division by zero in /3w/webz.cz/l/lotrinec/inc/functions.inc.php on line 259
Jméno:
Mail: (nepovinné)

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying Lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec doporučuje tento obchod v Třinci: