O nás | Kontakt  
 menu
  Úvodní strana
  Závody
  Tréninky
  Užitečné články
  Svět
  Fotkyvidea
  Nástěnka (pokec)
  Odkazy

 naši sponzoři



Třinecké železárny

 info
  Kontakt
  Admin
  Archiv


 hledej (články)




Nebyl to špatný start, tvrdí Záhrobská Lyžování ve světě icon
Lyžování ve světě
"Bude těžké udržet se v první patnáctce slalomářek," shrnuje devatenáctiletá závodnice své poznatky z prvních závodů Světového poháru. Po zdravotní pauze se vrátilo několik závodnic v čele s Chorvatkou Janicou Kosteličovou, výkonnostně šly nahoru Italky nebo Francouzky. "Ale věřím, že v Evropě budou ty závody jiné, že se budu cítit lépe..." dodává Šárka Záhrobská.
Jak moc těžké byly závody v Aspenu, kde měli organizátoři problémy se sněhem a před startem závodnicím neumožnily tréninkové jízdy?
Byl to nejtěžší vstup do sezony, jaký jsem dosud zažila. Trať byla nakonec připravena dobře, jenže byla strašně obtížné. Utíkala z kopce, byly na ní boule a celá byla na ledě. Obtížností ty slalomy vyčnívaly nad všechny ostatní. Převýšení 200 metrů je hodně i pro muže.

Měla jste problémy s velkou nadmořskou výškou?
Jo. Ráno jsem se šla rozcvičit, vyběhnout si schody a byla jsem strašně zadýchaná a unavená, což vůbec není dobré. Už v půlce tratě jsem neměla sílu, byla jsem ráda, že jsem dojela.

A vaše hodnocení jedenáctého a dvaadvacátého místa ve dvou slalomech?
Nebyl to zrovna špatný začátek, jsem za ty výsledky vděčná. Ale trochu víc jsem čekala od obřího slalomu, kde jsem znovu nepostoupila do druhého kola.

Druhá z slalomů v Aspenu byl zvláštní, z první sedmičky závodnic ho pět nedokončilo. Co jste si říkala, když jste viděla padat své soupeřky?
Že to je šance na dobré umístění. Jela jsem s tím, abych dojela. Byla bych hloupá, kdybych vypadla.

Nakonec jste skončila jedenáctá. Prémie za umístění se však vyplácí pouze závodnicím první desítky...
No jo, nic jsem si nevydělala. Jsme v mínusu, potřebuji výsledek do desítky.

Vás otec a trenér Petr Záhrobský na svazové tiskové konferenci vyčíslil vaše náklady na osmidenní pobyt v USA - 149 000 korun. Bez osobních sponzorů byste závodit nemohla. Uvědomujete si tu převázanost?
Vím, kolik se platí a co to všechno stojí. Jenže ten tlak si nesmím připouštět.

O víkendu plánujete start v obřím slalomu Evropského poháru v Norsku. Co vás k tomu vedlo?
Body. V obřáku startuji s čísly o deset až dvanáct horšími než loni, ráda bych si vylepšila postavení. Chtěla bych se posunout do třicítky. Pokud to nevyjde a neodletíme tam, asi pojedeme trénovat někam do Rakouska.

Tam vás v polovině prosince čeká zajímavý závod, slalomovou trať v Altenmarktu bude stavět váš otec. Kdo z vás dvou se těší víc?
Táta! Ten se těší ohromně. Bude to zajímavé. Když staví trať německý trenér, využívá kombinací, které jezdí v tréninku. My jsme se o ničem takovém zatím ještě nebavili, ale možná táta postaví variantu, kterou budu umět lépe. I když se může stát, že ta trať bude víc vyhovovat jiným závodnicím.

Vrcholem letošní sezony je mistrovství světa v italském Bormiu...
Jsem na to zvědavá, ty tratě nezná žádná z nás. Ve slalomu bych ráda skončila do desátého patnáctého místa. Ale uvidím také podle dalších výsledků v sezoně, možná budu myslet i na páté místo. (úsměv).

Myslíte i na kombinaci?
Uvažuji nad ní. Letos se změnila pravidla, počítá se do ní sjezd a jedno kolo slalomu, takže slalomářky už nemají tolik výhody. Musím trochu potrénovat sjezdy.




zdroj: iDNES
Autor: Huťaska @ 02.12.2004 09:33




Warning: Division by zero in /3w/webz.cz/l/lotrinec/inc/functions.inc.php on line 259
Jméno:
Mail: (nepovinné)

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 



Lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec doporučuje tento obchod v Třinci: