O nás | Kontakt  
 menu
  Úvodní strana
  Závody
  Tréninky
  Užitečné články
  Svět
  Fotkyvidea
  Nástěnka (pokec)
  Odkazy

 naši sponzořiTřinecké železárny

 info
  Kontakt
  Admin
  Archiv


 hledej (články)
Kosteličová má o patnáct kilo víc Lyžování ve světě icon
Lyžování ve světě
A stejně mávala v cíli rukama nad hlavou radostí. "Je to můj nejlepší vstup do sezony," smála se. Po prvním kole byla čtvrtá, po druhém klesla na osmou pozici. Poprvé v tradičním úvodním závodě sezony v rakouském středisku skončila Chorvatka mezi desítkou nejlepších. "Můžu být jen spokojená. Bylo to lepší než jsem čekala," přiznala. "Tento výsledek znamená, že jsem dobře trénovala."

Poslední rok a půl trpěla. Pravé koleno zlobilo natolik, že už poněkolikáté musela na operační stůl. Navíc ji začala trápit štítná žláza. "Lyžování mi moc chybělo. Je to přece můj život," řekla trojnásobná olympijská vítězka ze Salt Lake City 2002. Jenže teď je zpátky.

"Je skvělé, že se vrátila a jezdí tak dobře. Pro náš sport je důležité, že zase budeme soupeřit," řekla Anja Pärsonová. Švédka vyhrála v loňské sezoně celkové hodnocení Světového poháru a bude největší soupeřkou Kosteličové. "Čím jsou závody kvalitnější, tím zajímavější je náš sport pro lidi a pro nás," dodala vítězka obřího slalomu v Söldenu.

"V příštích měsících se můžu zlepšovat," upozornila dvaadvacetiletá Kosteličová. Před startem letošní sezony absolvovala část přípravy také ve společnosti české slalomářky Šárky Záhrobské. Její otec a trenér tehdy upozorňoval: "Její tréninkové dávky jsou obrovské. Ale vypadá dobře."

Po zdravotní pauze se vrátil na svahy také Kosteličové bratr Ivica a letos poprvé objíždí klan Kosteličových závody v doprovodu lékařek a fyzioterapeuta. Problémů měli oba chorvatští sourozenci v uplynulých letech dost. "Moc od sebe nečekám, chci hlavně zůstat zdravá a užívat si," tvrdí proto Janica Kosteličová.

Denně však bere prášky kvůli problémům se štítnou žlázou a bolest v pravém koleni pravidelně tiší injekcemi. Důležité bude, jak kolena zvládnou zátěž ze závodů. Pro letošní sezonu totiž Janica Kosteličové připravila divákům závodů sjezdařů překvapení - je o patnáct kilogramů těžší než v březnu 2003. Vydrží to její kolena?


Autor: Huťaska @ 25.10.2004 10:43
Warning: Division by zero in /3w/webz.cz/l/lotrinec/inc/functions.inc.php on line 259
Jméno:
Mail: (nepovinné)

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying Lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec doporučuje tento obchod v Třinci: