O nás | Kontakt  
 menu
  Úvodní strana
  Závody
  Tréninky
  Užitečné články
  Svět
  Fotkyvidea
  Nástěnka (pokec)
  Odkazy

 naši sponzořiTřinecké železárny

 info
  Kontakt
  Admin
  Archiv


 hledej (články)
Rakouský sjezdař Eberharter ukončil kariéru Lyžování ve světě icon
Lyžování ve světě
Kariéru specialisty na rychlostní disciplíny výrazně ovlivnila zranění.

Nejdříve ho málem donutila předčasně skončit, o několik let později mu úraz reprezentačního kolegy a zároveň největšího konkurenta Hermanna Maiera pomohl k největším úspěchům.

Do té doby byl totiž Eberharter až "tím druhým" za suverénním Maierem.

Po olympiádě v Salt Lake City svůj triumf v SP obhájil, do sbírky úspěchů přidal rovněž zlato v superobřím slalomu ze světového šampionátu ve Svatém Mořici.

Byl to jeho třetí titul mistra světa, ale první po dvanácti letech. Premiérové nejcennější medaile vybojoval Eberharter v roce 1991 v Saalbachu, kde překvapivě ovládl závody v Super-G a kombinaci a v jednadvaceti letech se stal z neznámého lyžaře národním hrdinou.

"Tomu chlapci bude patřit budoucnost," věštil tehdy legendární Marc Girardelli.

Všechno ale brzy zhatila série zranění a následných operací, které Eberhartera stály místo v reprezentaci.

Těžce zkoušený sjezdař se pomalu smiřoval s tím, že se bude živit jako lyžařský instruktor, nakonec však vytrval. Zpět mezi elitu mu pomohl celkový triumf v Evropském poháru v sezoně 1996/97.

O rok později vybojoval stříbro v obřím slalomu na olympijských hrách v Naganu, stejného umístění dosáhl i na MS 2001 ve Svatém Antonu, tentokrát v super-G. Mezitím se pohyboval i na špici Světového poháru, v roce 2001 nestačil pouze na Maiera.

Druhé místo obsadil rodák z Brixleggu i v sezoně 2003/04, která se nakonec ukázala být jeho poslední. Kromě dvou velkých Křišťálových glóbů má vášnivý harmonikář ještě pět malých (tři za sjezd a dva za superobří slalom), z dílčího vítězství se v závodě SP radoval celkem devětadvacetkrát.

Po šestnácti letech v profesionálním kolotoči tak bude mít Eberharter více času na své koníčky, mezi něž patří především golf a horská kola.

Autor: Huťaska @ 20.09.2004 08:32
Warning: Division by zero in /3w/webz.cz/l/lotrinec/inc/functions.inc.php on line 259
Jméno:
Mail: (nepovinné)

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying Lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec doporučuje tento obchod v Třinci: