O nás | Kontakt  
 menu
  Úvodní strana
  Závody
  Tréninky
  Užitečné články
  Svět
  Fotkyvidea
  Nástěnka (pokec)
  Odkazy

 naši sponzořiTřinecké železárny

 info
  Kontakt
  Admin
  Archiv


 hledej (články)
Majitelé areálu uvažují o lanovce Aktuálně icon
Aktuálně
Řeka - Toho, kdo znal sjezdovky v Řece jako muldovité svahy s nepravidelným provozem, mohl letos příjemně překvapit obrat k lepšímu.
Sjezdovky jsou kvalitně upravené a lze na nich jezdit denně a na malém svahu i při umělém osvětlení.
Oba vleky totiž loni koupili noví majitelé a své cíle si vytkli pro někoho možná až drzým reklamním sloganem Nejlepší lyžování v Beskydech. „To je samozřejmě sen do budoucna,“ upozorňuje jeden z majitelů Rostislav Stryk z Ostravy.
Velkou devizou areálu je nejdelší sjezdovka v Beskydech. Vlek na ní je tisíc dvě stě metrů dlouhý a cesta jím trvá necelých devět minut. Svah je tisíc tři sta metrů dlouhý a má takový sklon, že může uspokojit i náročné lyžaře. „Svah jsme zbavili muld, a tak i tato sjezdovka je přijatelná pro lidi, kteří umějí i průměrně lyžovat,“ říká Rostislav Stryk.
Majitelé dnes provozují velký a malý vlek každodenně. „I když je tu jen jeden člověk, spustíme ho. Chceme, aby si lidé zvykli, že se tady jezdí pravidelně a pořád,“ říká nový majitel s narážkou na doby, kdy vlek jel třeba jen tři dny v týdnu. Letos ještě majitelé musí spoléhat pouze na přírodní sníh. „Chceme ale už příští rok pořídit umělé zasněžování a zlepšit služby a zázemí lyžařů,“ říká Rostislav Stryk s tím, že letos zatím místo dosud chybějícího WC pořídili v areálu chemické. „Je tu lyžování pro zdatné sjezdaře i pro začínající. Dlouhá sjezdovka je hodně ostrá, takže si ji vychutnají všichni vyznavači extrémních svahů. Lahůdkou je malý svah. Je široký, a tedy jako stvořený například pro vyznavače carvingu,“ říká zkušený lyžař z Ostravy, který si svah v Řece projel v pondělí. A plány nových majitelů? „Chceme především zvýšit kapacitu vleků, protože ty nynější o víkendu někdy nestíhají. A potom máme trochu odvážný plán pokusit se o první čtyřsedadlovou lanovku v Beskydech. O tom a o rozšíření sjezdovek nyní jednáme s ochranáři a ministerstvem životního prostředí,“ říká Rostislav Stryk.
Starosta Řeky Jan Feher novým majitelům fandí. „Konečně se tady lyžování zlepšilo. Rádi bychom se stali takovou menší Bílou,“ poznamenal starosta Feher.
Autor: Huťaska @ 30.01.2004 07:45
Warning: Division by zero in /3w/webz.cz/l/lotrinec/inc/functions.inc.php on line 259
Jméno:
Mail: (nepovinné)

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying Lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec doporučuje tento obchod v Třinci: