O nás | Kontakt  
 menu
  Úvodní strana
  Závody
  Tréninky
  Užitečné články
  Svět
  Fotkyvidea
  Nástěnka (pokec)
  Odkazy

 naši sponzořiTřinecké železárny

 info
  Kontakt
  Admin
  Archiv


 hledej (články)
SP sjezdařů vyhráli Rakušané Götschlová a Eberharter Lyžování ve světě icon
Lyžování ve světě
VEYSONNAZ/CHAMONIX - Na čtvrtém místě skončila Američanka Kirsten Clarková a hned v závěsu se umístila její krajanka Caroline Laliveová. V čele Světového poháru zůstala Anja Pärsonová. Švédka dnes dokončila svůj první sjezd SP v kariéře. Obsadila nebodované 35. místo, na vítěznou Götschlovou ztratila 2,58 vteřiny.

Závod byl na začátku krátce přerušen, aby organizátoři upravili trať. Stalo se tak proto, že Švýcarka Martina Schildová a Francouzka Melanie Suchetová minuly stejnou branku. Obě závodnice dostaly šanci absolvovat sjezd ještě jednou.

V Chamonix byl nejlepší Stephan Eberharter, který slavil ve Světovém poháru šestadvacáté vítězství v kariéře, z toho patnácté ve sjezdu. Druhý skončil se ztrátou 31 setin sekundy Nor Lasse Kjus a po něm následovala šestice dalších Rakušanů v čele s mistrem světa Michaelem Walchhoferem.

"Ráno, když jsem byl na obhlídce trati, tak jsem si uvědomil, že je výhoda startovat jako první," líčil později Eberharter v cíli. "Sníh byl měkký a ve spodní pasáži vlhčí, což byla pro mě výhoda," mínil Rakušan.

V čele průběžného pořadí SP se udržel jeho krajan Hermann Maier, třebaže dnes dojel až třináctý. Jeho největší rival Kjus na něj díky dnešnímu druhému místu ztrácí už jen 17 bodů. Závod dokončil i Ondřej Bank. Český lyžař dojel na 69. místě se ztrátou 5,78 sekundy na Eberhartera.
Autor: Huťaska @ 12.01.2004 20:37
Warning: Division by zero in /3w/webz.cz/l/lotrinec/inc/functions.inc.php on line 259
Jméno:
Mail: (nepovinné)

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying Lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec doporučuje tento obchod v Třinci: