O nás | Kontakt  
 menu
  Úvodní strana
  Závody
  Tréninky
  Užitečné články
  Svět
  Fotkyvidea
  Nástěnka (pokec)
  Odkazy

 naši sponzořiTřinecké železárny

 info
  Kontakt
  Admin
  Archiv


 hledej (články)
Záhrobská osmá ve slalomu SP, vyhrála Pärssonová Aktuálně icon
Aktuálně

Roli královny mezi slalomovými tyčemi v dnešním závodě Světového poháru znovu potvrdila Švédka Anja Pärssonová, která se k vítězství posunula z pátého místa po prvním kole. Na stříbrný stupeň klesla nejrychlejší žena prvního kola Marlies Schildová z Rakouska, na stupně vítězů ji a Pärssonovou doprovodila Němka Martina Ertlová.

Jen sedm slalomářek porazilo osmnáctiletou českou lyžařku Šárku Záhrobskou ve francouzském Megéve. Díky osmému místu bodovala již počtvrté z pěti slalomů v této sezoně Světového poháru a v pořadí disciplíny je nyní desátá.

Záhrobské patřila v polovině závodu třináctá pozice. Horní pasáž druhého kola zvládla dobře a v té době měla nejrychlejší mezičas. Poté ale ztratila, nicméně po vyřazení pěti lyžařek se posunula potřetí v kariéře do elitní desítky ve Světovém poháru. O osmé místo se dělila s Američankou Sarah Schleperovou.

Druhé české reprezentantce Petře Zakouřilové se postoupit do druhého kola nepodařilo a nenavázala tak na své čtrnácté místo z Lienzu. Její čas v Megéve 55,93 sekundy znamenal až 46. místo.
(zdroj ČTK)

Vsadila vše na jednu kartu a vyhrála
Pärssonová sebevědomě míří za malým křišťálovým glóbem, pořadí slalomu vede s obrovským náskokem a díky tomu i Světový pohár celkově. Na stříbrný stupeň ve Francii klesla nejrychlejší žena prvního kola Marlies Schildová z Rakouska, na pódium je doprovodily Němky Martina Ertlová a Monika Bergmannová-Schmudererová, jež dosáhly shodného času.

Pärssonová i po pátém čase v prvním kole věřila v solidní umístění, ale hovořila jen o útoku na medaili. "První jízda byla hodně špatná, jela jsem až moc na krásu," přiznala kriticky. "Pak jsem všechno riskla a vyhrála," radovala se.

Kalich hořkosti si vypily domácí francouzské lyžařky: druhé kolo na zmrzlé sjezdovce nedokončily hned tři a Pascalová s Dautherivesovou po pádu opustily trať jen s cizí pomocí a bolestivou grimasou. Stříbrná medailistka z olympiády Pequegnotová minula branku.
Autor: Huťaska @ 05.01.2004 16:32
Warning: Division by zero in /3w/webz.cz/l/lotrinec/inc/functions.inc.php on line 259
Jméno:
Mail: (nepovinné)

smile wink wassat tongue laughing sad angry crying Lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec doporučuje tento obchod v Třinci: