O nás | Kontakt  
 menu
  Úvodní strana
  Závody
  Tréninky
  Užitečné články
  Svět
  Fotkyvidea
  Nástěnka (pokec)
  Odkazy

 naši sponzořiTřinecké železárny

 info
  Kontakt
  Admin
  Archiv


 hledej (články)
Češi v superkombinaci nebodovali, Raich triumfoval poprvé v sezoně
Užitečné články
Prvním triumfem v sezoně a celkově pětatřicátým v kariéře se v superkombinaci Světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Val d'Isere blýskl Benjamin Raich. Rakušan se zároveň posunul na druhé místo celkového hodnocení za lídra Carla Janku, jenž závod nedokončil. Žádný ze tria českých reprezentantů do elitní třicítky nepronikl a nebodoval.
Od Šárka, 14.12.2009 18:39

Bank superkombinaci v Beaver Creeku nedokončil, z vítězství se radoval Janka
Užitečné články
Superkombinaci v Beaver Creeku vyhrál švýcarský lyžař Carlo Janka před krajanem Didierem Defagem a Chorvatem Natkem Zrinčičem-Dimem. Český reprezentant Ondřej Bank nedokončil slalomovou část, po úvodním sjezdu se přitom dělil právě s bronzovým Zrinčičem-Dimem o nadějné čtrnácté místo.
Od Šárka, 05.12.2009 15:23

Část sjezdařů povede v olympijské sezoně rakouský kouč
Užitečné články

Nový trenér části reprezentace mužů Rakušan Bernd Zobel (vpravo) a sjezdař Ondřej Bank na tiskové konferenci.

Rakouského trenéra angažovala na olympijskou sezonu čtveřice českých sjezdařů. Juniorského mistra světa ve slalomu Filipa Trejbala, Ondřeje Banka, Kryštofa Krýzla a Martina Vráblíka má výkonnostně pozvednout Bernd Zobel. Zobel má jednadvacetileté zkušenosti převážně z Rakouska, ale působil i v Kanadě a tři měsíce v Íránu.

Od Huťaska, 24.09.2005 08:23

Užitečné rady
Užitečné články
Jak správně píchat? Myslím,že při jízdě na lyžích nepoužívám správně hole. Můžete mi poradit?

Tak v první řadě – je sice pravda, že se začíná ve slalomu (spíše teda u žen) objevovat píchání holí ale slouží spíše k rychlejšímu přechodu z oblouku. Jinak se u závodních lyžařů píchání neobjevuje.Hůlky slouží spíše k lepšímu udržení rovnováhy.
Základní pravidlo je: levou hůl používáme pro zatočení doleva, pravou hůl pro zatočení doprava. Zapíchnutí hole je signálem začátku oblouku. Paže jsou mírně pokrčené v loktech, trochu stranou a před tělem. Ruce bychom během jízdy neměli ztrácet z dohledu dolních rohů zorného pole očí. Hole zapichujeme nedaleko špičky lyží, a samotné zapíchnutí je spíš dotekem sněhu. Pro začátek sjíždíme kopec pomaleji, po doteku holí sněhu přeneseme váhu a přehraníme. Jakmile se tato činnost stává automatickou můžeme zrychlit jízdu a provádět zapíchnutí holí a přehranění ve stejný okamžik.
tongue
Od kordulka, 09.01.2004 22:21


Užitečné rady
Užitečné články
Dostávám se často do záklonu. Co to způsobuje a jak to mohu odstranit? angry

Záklon patří mezi „oblíbené“ chyby nejen začínajících lyžařů ale často i některých závodníků. Způsobeno to je tím že se těžiště přesune spíše z klidné středové polohy do zadní části těla a připravíme se tak o možnost využít přední části lyže, která napomáhá snadnému zahájení oblouku. Známky toho, že lyžujeme v záklonu se projevují: nadměrnou únava stehen, ztrátou kontroly na prudkém svahu, pažemi vzadu nebo příliš vysoko.. Pro jízdu s těžištěm posunutým vpřed zkuste než se rozjedete mírně pokrčit kolena, lyže mít na šířku boků, ruce také mírně pokrčte a zvedněte je do úrovně hrudníku. V tomto postoji se pomalu rozjeďte. Nezapomínejte na polohu paží, pokud vám klesnou automaticky se posunete i těžištěm vzad.

Zdroj Snow časopis
Od Huťaska, 04.01.2004 23:08
Lyžařský oddíl TJ TŽ Třinec doporučuje tento obchod v Třinci: